Randevu – Parmakizi gibi konularla ilgili tüm bilgileri aşağıdaki linkten alabilirsiniz!!

https://www.visainfoservices.com/Pages/Content.aspx?tag=Welcome_Page&language=9

BORDO (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) tüm T.C  pasaportlarından vize istenmektedir. (Bkz: Vize Rejim Tablosu)
Konsolosluk  Pasaportunuzun temdit süresinin seyahatin bitiş  tarihinden itibaren  en az  6  AY ve İngiltere nin Pasaporta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan  dolayı pasaportta seyehat edecek  kişi  kadar boş vize sayfasının  bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da      göstermenizin  sizin için referans olacağını da unutmayınız.Sayfaları  yırtılmış olan pasaportlar  kesinlikle işleme alınmamaktadır!!
Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmıştır. (Elektronik ortamda  eksiksiz olarak doldurunuz,  print ederek  imzalayınız ve  başvuru sırasında mutlaka yanınızda bulundurunuz!)   (Vize başvuru formu için tıklayınız)
İngiltere Başkonsolosluğu yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri istediğini istenilen özelliklere sahip olmayan resimleri ve dolayısıyla ekte bulunan  evrakların   başvurusunu kesinliklekabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak  isteyebileceğini veya şahsen görüşmeye çağırabileceğinizi  önemle  hatırlatırız.
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Büyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği

Adres : Şehit Ersan Cad. No: 46/A Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 455 33 44
Fax : 0(312) 455 33 53
Web :
Email :

Konsolosluk

İstanbul Başkonsolosluğu

Adres : Meşrutiyet Cad. No:34 Tepebaşı-Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 334 64 00 0(212) 340 44 72
Fax : 0(212) 334 65 04
Web :
Email :

Başvuru Bölgeleri

İSTANBUL: İstanbul-Antalya-Aydın-Balıkesir-Bilecik-Bolu-Burdur-Bursa-Çanakkale-Denizli-Düzce-
Edirne-İzmir-Kırklareli-Kütahya-Manisa-Muğla-Sakarya-Tekirdağ-Uşak-Zonguldak
ANKARA: Yukarıda belirtilen şehirlerin dışında kalan tüm Şehirler vize başvurularını Ankara’dan yapmak zorundadırlar.