Havacılık

AMBULANS UÇAK

İleri sistem medikal teknoloji ile donatılmış, Ambulans uçak ve ambulans helikopterleri sayesinde özel uçuş hekimliği lisansına sahip, branşında uzman doktorlarıyla beraber yoğun bakım donanımlı hava ambulanslarımızla acil durumdaki hasta ve yararlıları, tüm dünya üzerindeki istenilen bölgelere veya tam teşekküllü hastahanelere süratli ve sağlıklı bir şekilde ulaştırılabilmektedir.

Tüm ambulans uçak ve ambulans helikopterlerimiz, sağlık bakanlığı hava ambulansı yönetmeliğinde belirtilen bütün özelliklere sahip olduğu halde, kendi isteğimiz üzerine daha ileri teknoloji olan medikal ekipmanlar  ve özel sağlık kitleri ile ayrıca donatılarak güçlendirilmiştir.

Ambulans uçak ve ambulans helikopterlerimizde görev yapan doktor ve diğer sağlık personellerimiz ise branşlarında uzman oldukları gibi tüm bu ileri teknolojik ekipmanları, her türlü şartta ve hava koşulunda kullanabilmeleri ve hastaya uygun olan müdahaleyi yapabilmeleri için özel eğitimlerden geçmektedirler. Sürekli alarm halinde bekleyen hava ambulanslarımız ve brokerlik faaliyetimiz sayesinde, talep Dünya’nın veya Türkiye’nin neresinden gelirse gelsin maksimum 90 dakika içerisinde istenilen bölgede hastaya müdahaleye hazır olarak bulunabilmekte ve bir kaç saat kadar kısa bir süre içerisinde hastayı istenilen yere sağlıklı bir şekilde nakledebilmekteyiz.

Her hava ambulansı hasta taşıyabilir ama her hastayı taşıyamaz. Bazı hastaların durumu özeldir ve özel hava ambulansı gerekir. Yer yüzeyindeki atmosfer basıncı ile gökyüzündeki atmosfer basıncı aynı değildir. Bazı hastalarda bu basınç farkı istenmeyen sonuçlara sebep olabilir. Bu yüzden özel transfere ihtiyaç duyan hastaların bu farklılıkları ortadan kaldıracak medikal aletlerle donatılmış Hava ambulansları ile transfer edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca uçuş esnasında oluşabilecek sarsıntı, ani irtifa kaybı, hava boşluğu geçişleri, türbülans v.b.gibi hava da gerçekleşme ihtimali olan her türlü olumsuz koşularla baş edebilecek şekilde donatılmış ambulans uçak ve ambulans helikopterler tercih edilmelidir. Firmamızın size sağlayacağı hava ambulansları tüm bu donanıma sahip, en zor koşullarda dahi en ciddi hastaları güvenli ve sağlıklı bir şekilde transfer edebilecek ekip ve ekipman ile donatılmıştır.

ÖZEL UÇAK KİRALAMA

Bir başka deyişle özel uçak charter etme, özel bir uçakla yapılan bireysel veya şirketsel hava ulaşımı şeklidir. Özel jetler genellikle 4 ana kategoriye ayrılırlar:

Hafif jet,

Orta jet,

Ağır jet,

VIP havayolu uçakları.

Bu kategoriler aynı zamanda;

Süper hafif,

Süper orta,

Çok uzun menzilli uçaklar;

Gibi alt kategorilere sahiptir. Genelde bu sınıflandırmalar uçağın kabin ölçülerine dayanır.

Çok uzun menzilli uçaklar ise taşıdıkları ek yakıt tankları sayesinde daha uzun süre, daha uzağa uçarlar ve bu sınıfa bu sayede dâhil olurlar. Özel uçaklar aynı zamanda motor tiplerine göre de, tek motor, turbo rop, turbo jet, vs olarak sınıflandırılabilirler.

Özel uçak kiralama süreci basit bir telefon aramasıyla veya online uçuş talebiyle başlatılabilir. Doğru jete karar verildikten sonra, gidilecek rotaya bağlı olarak havayolu şirketi gidilecek ülkenin iniş izni, havalimanı ppr, slot izinleri, üzerinden geçilecek ülkelerin üst geçiş müsaadeleri ve havalimanı yer hizmetleri gibi bazı ayarlamalar yapar. Bu ayarlamalar, uçuşa direk etki edeceğinden, hatta uçuşun iptaline bile yol açabileceğinden çok önemlidir ki bu hiç istenmeyen bir durumdur. İşte bu yüzden EVİDENSE TOUR profesyonel bir operasyon ekibine sahiptir.

Özel jetler basitleştirilmiş prosedürler sayesinde en kolay hava ulaşımı şeklidir. Yolcular genellikle içerisinde VIP salonlar, ekip dinlenme odaları, uçağa hızlı geçiş gibi imkânların sunulduğu ayrı terminaller kullanırlar. Uçak içi hizmetler de yolcuların konforu için çok çeşitlidir. Bu hizmetlerden bazıları uçuş esnasında internet erişimi, duş odaları, yatak odaları, konferans salonları, ayrılmış kabinler, vs…

Özel jet uçuşlarının fiyatları genelde nihai kullanıcıya paket teklif halinde sunulur ve her şey dâhil şeklindedir. Bu fiyat uçağın saatlik ücreti üzerinden hesaplanır. Dolayısıyla uçuş süresi ücret konusunda ana belirleyicidir. VIP salonlar, bazı özel yemek istekleri, internet kullanımı gibi bazı ek masraflar da oluşabilir. Bir özel jet seyahatinin ücretini hesaplarken, eğer tek yön bir uçuşsa intikal uçuş ücreti de hesaba katılmalıdır. İntikal uçuşları aynı zamanda boş bacak uçuşlar olarak da adlandırılır ve bu uçuşlar çok daha ucuz olabilirler. EVİDENSE TOUR, özel jet taleplerinizi eşleştirebileceğiniz çok geniş bir boş bacak ağına sahiptir.