VİZE

Vize Neden Verilmez?
Bir ülkeye kimin girip,kimin giremeyeceği elbette o devletin başındaki yönetime ve onun belirlediği kural ve kanunlara bağlıdır. Sizler ilgili kuruma gittiğinizde aksi bir tavrınız ya da uygunsuz bir davranışınız vize almanızda sizlere sıkıntı yaşatabilir.Bun un yanı sıra suçlu,cezalı,hüküm giymiş bir geçmişe sahipseniz bu da sizler için bir engel ki bu gerçekten mantıklı sizleri tanımayan bir ülke hukuksal anlamda güvenliğini sağlamak zorundadır.

Vize alırken; sizden istenecek belgeler her devlet için farklılık göstermektedir arkadaşlar ancak tahmin edeceğiniz üzere fotoğraf, kimlik bilgileriniz, ikametgah ve sicil kaydı gibi klasik belgeler muhtemelen ortak istenilen belgeler olacaktır. Vize başvurusunu nasıl yapabilirsiniz elbette bulunduğunuz yerdeki en yakın konsolosluğa tabii ki bu gideceğiniz ülkenin konsolosluğu olacak. Sizlere önerim Konsoloslukta tavırlarınıza kurduğunuz cümlelere çok dikkat etmenizdir. Çünkü sizleri saf dışı etmek için her türlü yöntemi deniyorlar(tabii ki hepsi değil).

Vize Başvurularınızda Dikkat Etmeniz Gereken Husular Nelerdir?
İlk olarak başvurunuzu erken yapmanızı tavsiye ederim 1 yada 2 ay öncesi uygundur çünkü işlemler çok uzun sürebiliyor bunun yanı sıra pasaport tarihinizin süresini mutlaka kontrol ediniz. Buruşmuş ya da hasarlı bir pasaportla vizeniz kabul edilebilir,gümrükte sizleri bir sürpriz bekliyor olabilir onu da belirtmek istiyorum her an geri gönderilebilir ve herhangi bir açıklama talebinde bulunamazsınız daha doğrusu bulunsanız bile bu cevap sizi tatmin etmeyecektir.Pasaportunuzun geçerlilik süresi sizlere bağlıdır. En önemli husus şudur, vize aldığınız an da her şey hallolmuyor ülkeye ayak bastığınız andan itibaren tavırlarınız ve davranışlarınız inanın göze batıyor çünkü siz oraya ait değilsiniz ve küçük bir suçta sizleri gönderebiliyorlar.

Başvurunuzu şahsen yapmanızı öneririm,başvurunuzu eksik belgeler ya da yıpranmış belgelerle gerçekleştirmeyin. İşin bir basamak yukarısı mülakat arkadaşlar bu kısımda sizinle sohbet edilecek sorular sorulacaktır bu da gideceğiniz ülkenin sorumluluğunu taşıyor musunuz ya da amacınız doğrultusunda hareket ediyor musunuz gibi klişe soruların cevabı olacaktır. Samimi ve iyi niyetli olduğunuz sürece mülakat başarılı geçecektir ve ülkenin kapıları sizlere açılacaktır.